Lekarze spotkają się z szefową kancelarii premiera

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PWX/ rynekaptek.pl   11-07-2016, 12:04

Lekarze spotkają się z szefową kancelarii premiera Lekarze dostali zaproszenie do kancelarii premiera

Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaprosiła przedstawicieli zawodów medycznych na spotkanie. To reakcja na krytyczny list OZZL. Spotkanie ma odbyć się w poniedziałek, 11 lipca, o godz. 15.00.

Jak przekazał Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, spotkanie odbędzie się na zaproszenie minister, które nastąpiło po skardze przewodniczącego ZK OZZL. W skardze przewodniczący OZZL podnosił, że listy kierowane przez związki zawodowe do premier nie trafiają do niej, ale są przekazywane przez szefową kancelarii Beatę Kempę do ministra zdrowia.

Według związkowców uniemożliwia to nawiązanie konstruktywnego dialogu pracowników medycznych z rządem w sprawie rozwiązania problemu niskich płac w ochronie zdrowia. Minister zdrowia - jak przekonują związkowcy - nie ma bowiem odpowiednich kompetencji i faktycznych możliwości. aby ten problem rozwiązać.

Zdaniem OZZL o tym, że tak jest "przekonuje ministerialna propozycja ustawy o minimalnych płacach w ochronie zdrowia, która w istocie zamraża niskie płace personelu medycznego na najbliższe 5 lat, a docelową wysokość płac określa na niezwykle niskim poziomie, nieakceptowalnym przez nikogo (oprócz samego ministra)".

Głównym celem spotkania - jak podaje OZZL w komunikacie -  będzie ze strony związkowców doprowadzenie do spotkania z premier Beatą Szydło. Tylko ona może bowiem uruchomić faktyczny dialog rządu z pracownikami medycznymi - stwierdza OZZL.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE