Lekarze szturmują Parlament

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   27-10-2015, 14:40

Lekarze szturmują Parlament Lekarze w nowym Sejmie

W przeciwieństwie do farmaceutów, lekarze będą mieć sporo przedstawicieli swojej profesji w nowym Parlamencie. Z dotychczasowych informacji PKW wynika, że zapewnione miejsce ma już kilkunastu lekarzy i osób związanych z systemem opieki zdrowotnej.

Drugi wynik w okręgu bydgoskim uzyskał Zbigniew Pawłowicz (PO), były dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Pawłowicz jest lekarzem, przez 18 lat kierował Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W latach 2007-2011 był senatorem, obecnie jest radnym wojewódzkim.

Głosowało na niego 32 552 wyborców. W lipcu br. minister zdrowia Marian Zembala powołał Pawłowicza na stanowisko szefa zespołu ds. oceny pakietu onkologicznego.

Sławomir Neumann (PO) zdobył ponad 20 tys. głosów w wyborach parlamentarnych z okręgu gdańskiego. W 2012 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

13540 głosów zdobyła stratująca w Elblągu z Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP Elżbieta Gelert. To będzie druga kadencja dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w Sejmie.

Tomasz Latos to jeden z rekordzistów tegorocznych wyborów. W okręgu bydgoskim zdobył kilkadziesiąt tysięcy głosów. Startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał najwyższy wynik w okręgu nr 4 (Bydgoszcz) zdobywając 40288 głosów.

Latos był od maja 2013 r. przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia. Jest lekarzem, ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Jest posłem od 2005 r. Ma 51 lat, jest żonaty, ma czworo dzieci.

Jak wcześniej informowaliśmy, do Sejmu dostali się także: Bartosz Arłukowicz (PO), Konstanty Radziwiłł (PiS), do Senatu: Alicja Chybicka (PO), Andrzej Wojtyła (PiS), Tomasz Grodzki (PO), Leszek Czarnobaj (PO) i Dorota Czudowska (PiS).


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH