Leki na kredyt, czyli z dobrej woli

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: express.bydgoski.pl/rynekaptek.pl   19-11-2014, 10:09

Leki na kredyt, czyli z dobrej woli Pacjenci nie płacą za leki, ale i tak narzekają (fot. Fotolia/PTWP)

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Śródmieście” w Bydgoszczy pomaga najbiedniejszym mieszkańcom w zakupie leków. Ci zamiast się cieszyć, narzekają, że zaopatrzyć się w farmaceutyki mogą tylko w jednej aptece.

Chorzy za leki nie płacą, dostają je na kredyt, który „spłaca” ośrodek pomocy społecznej. Pomimo tego wyrażają swoje niezadowolenie z faktu, że taką pomoc świadczy tylko jedna apteka w mieście – „Pod Sarną”. Zdaniem pacjentów, ceny w placówce są wyższe niż w innych, a asortyment niewystarczający. - Jak to możliwe, że droga apteka ma wyłączność na sprzedaż leków dla ludzi ubogich? – zastanawiają się.

Okazuje się, że takiej umowy nie ma. Bogusława Bajgot, kierownik Rejonowego Ośrodka Pomocy Społecznej „Śródmieście”, tłumaczy, że to tylko dobra wola kierownictwa apteki, że zgadza się czekać czasami dwa, a nawet trzy tygodnie na zwrot pieniędzy. - Tyle bowiem czasu trwa, aż prześlemy pieniądze na konto apteki – mówi.

Bajgot tłumaczy, że apteki w regionie niechętnie przystają na takie rozwiązanie.-  Jeśli ktoś znajdzie inną, która na kredyt wyda leki, to nie widzę żadnych przeszkód – zachęca.

Zdaniem szefowej ROPS „Śródmieście”, podopieczni mogą też wykupić leki tam, gdzie chcą i przyjść do ośrodka z fakturą, na podstawie której będą ubiegać się o zwrot kosztów.

Więcej: express.bydgoski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH