„Leki tylko z apteki” podzieliły uczestników rynku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ms/rynekaptek.pl   09-10-2014, 11:37

„Leki tylko z apteki” podzieliły uczestników rynku Leki tylko z apteki

Jeszcze nic nie wiadomo o skutkach kampanii "Leki tylko z apteki", a już podnoszą się głosy, że celem niedawno zakończonej akcji nie było dobro pacjenta, tylko zagwarantowanie aptekom większego udziału w rynku.

Według organizatora akcji (Grupa NEUCA), zbieranie podpisów pod petycją o wprowadzenie rozwiązań prawnych, gwarantujących kupującym nabycie bezpiecznych medykamentów, służyć ma pacjentom. To oczywiste, że kupowanie leków w miejscach do tego nie przeznaczonych wiąże się z dużym ryzykiem.

W sklepach nie może być mowy o zapewnieniu należytych warunków przechowywania leków, rzecz jasna nie ma wówczas nadzoru farmaceuty przestrzegającego np. przed możliwymi interakcjami, czy informującego o odpowiednim dawkowaniu leku - twierdzą promotorzy projektu, realizowanego pod hasłem „Leki tylko z apteki”.

Petycję, którą podpisało ponad 4,8 tys. osób, przekazano prezydentowi Polski.

Nie wszyscy utożsamiają się z zakończoną we wrześniu inicjatywą. Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty nie widzi powodów, dla których należałoby zaostrzyć przepisy w sprzedaży.  Możliwość nabycia niektórych medykamentów np. na stacjach paliwowych znakomicie uzupełnia ofertę aptek w sytuacji, gdy te są zamknięte.

W tle akcji „Leki tylko z apteki” trwa walka o jak największe wpływy ze sprzedaży leków bez recepty (9,6 mld zł w skali 2013 r.).

O akcji „Leki tylko z apteki”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH