Leki Tylko z Apteki: protest przeciwko manipulacji informacją

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Leki Tylo z Apteki/ rynekaptek.pl   03-06-2015, 14:21

Leki Tylko z Apteki: protest przeciwko manipulacji informacją Leki tylko z apteki

Zarząd Stowarzyszenia „Leki Tylko z Apteki” zdecydowanie odcina się od tez stawianych w informacji prasowej „Perspektywa 2030” wysłanej do mediów 3 czerwca 2015 roku - informuje Stowarzyszenie.

Chodzi o materiał wysłany do mediów przez OSF Perspektywa 2030: Liczba leków w obrocie pozaaptecznym do weryfikacji

„Perspektywa 2030” odnosząc się do informacji prasowej na temat powstania stowarzyszenia „Leki Tylko z Apteki” pomija fakty jej niewygodne i przedstawia nasze działania wypaczając ich sens. Te działania odbywają się bez jakiejkolwiek próby kontaktu ze strony „Perspektywa 2030” - informuje zarząd Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki.

"Zdecydowanie sprzeciwiamy się tej manipulacji. W odróżnieniu od stowarzyszenia „Perspektywa 2030”, nasze Stowarzyszenie „Leki Tylko z Apteki” nie stawia sobie za cel zdobycia jakichkolwiek miejsc we władzach samorządu aptekarskiego. Jest to wyraźnie napisane w trzecim akapicie naszej informacji prasowej o powstaniu Stowarzyszenia z dnia 29 maja 2015 roku" - informuje organizacja i przytacza fragment tekstu:

„Stowarzyszenie nie wyręcza samorządu aptekarskiego w jego statutowej działalności, koncentrując się na kilku wybranych problemach i organizując działania oraz kampanie nagłaśniające te kwestie".

Zdaniem Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki, Perspektywa 2030 pominęła również trzeci z wątków  działalności organizacji, czyli wsparcie przez Stowarzyszenie farmaceutów niezależnych i przeciwstawianie się nadmiernemu rozwojowi sieci aptecznych. "Ten wątek zdecydowanie nas różni, ponieważ Perspektywa 2030 wspiera sieci i powstała w oparciu o farmaceutów zatrudnionych w sieciach" - dodaje zarząd.

- Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki chętnie będzie współpracować z każdą organizacją przy realizacji wspólnych celów, jednak cele te muszą być faktycznie wspólne, a to powinno być uzgadniane w bezpośrednich kontaktach. Działanie „Perspektywa 2030” uznajemy za wysoce nieetyczne - ocenia Stowarzyszenie.

Więcej: http://biuro.mediacontact.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH