Lewiatan: nie można zawodów medycznych traktować wybiórczo

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./Lewiatan/rynekaptek.pl   01-12-2015, 10:41

Lewiatan: nie można zawodów medycznych traktować wybiórczo Samorządowcy i związkowcy są przeciw nierównemu traktowaniu przez resort innych zawodów medycznych

Istnieje potrzeba stworzenia nowego systemu wynagradzania wszystkich grup medycznych, nie tylko pielęgniarek i położnych - napisali w liście do ministra zdrowia - Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, OPZZ i NSZZ „Solidarność".

Obowiązujące przepisy są bardzo lakoniczne i nie odpowiadają na pytania dotyczące relacji zapisów rozporządzenia do np. Kodeksu pracy.

- W naszej ocenie nie można zachować przepisów w obecnym kształcie. Oczywiście, nie chodzi o zmianę kwot przyznanych pielęgniarkom i położnym, ale chodzi o zajęcie się płacami wszystkich pracowników zatrudnionych bądź współpracujących ze szpitalem. Nie można bowiem placówek medycznych i pracujących tam osób traktować wybiórczo. Albo działamy kompleksowo albo wcale - mówi dr Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Pracodawcy i związkowcy przekazali na ręce ministra analizę dotyczącą wzrostu wynagrodzeń pracowników służby zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów rozporządzenia wprowadzającego wyższe płace dla pielęgniarek i położnych wykonujących świadczenia w rodzaju leczenie szpitalne.

Z uwagi na szereg wątpliwości związanych z faktycznym sposobem podziału i przekazywania środków na rzecz pielęgniarek i położnych pracodawcy i związkowcy zwrócili się do ministra zdrowia z prośbą o nowelizację istniejących przepisów.

O podwyżkę płac dla innych zawodów medycznych pisali też farmaceuci.

- W chwili obecnej niezbyt licznemu personelowi aptek szpitalnych, zakładowych, czy działów farmacji szpitalnej z każdym miesiącem nakłada się coraz więcej obowiązków, natomiast jego wynagrodzenie nie wzrasta. Doprowadza to do sytuacji, w której farmaceuci szpitalni część swoich obowiązków zobowiązani są wykonywać za darmo - pisał w liście do ministra zdrowia dr Marek Jędrzejczak, wiceprezes NRA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH