Lewica protestuje przeciwko "szaleńczym pomysłom zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   03-10-2016, 11:40

Lewica protestuje przeciwko "szaleńczym pomysłom zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych" Lewica zbiera podpisy, by zorganizowano referendum ws. aborcji

Partie i stowarzyszenia lewicowe, które chcą zorganizowania referendum ws. aborcji, zebrały pod wnioskiem o jego przeprowadzenie 120 tys. podpisów. Aby było ważne, potrzeba ich 500 tysięcy.

O inicjatywie ws. referendum przedstawiciele środowisk lewicowych mówili w poniedziałek, 3 października, rano w centrum Warszawy. Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska oświadczyła, że lewica protestuje przeciwko "szaleńczym pomysłom zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych".

- Będziemy z tym walczyć, naszą bronią jest referendum ogólnokrajowe, które chcemy przeprowadzić. Będziemy proponować dwa warianty, czyli zachowanie stanu obecnego - bez planowanego zaostrzenia przepisów przez prawicę - oraz wariant, do którego będziemy namawiali, czyli wariant liberalizujący przepisy dotyczące aborcji - powiedziała Żukowska.

"Wariant liberalizujący" przewiduje dopisanie do trzech obecnych warunków dopuszczenia przerwania ciąży, czyli w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, ciężkiego uszkodzenie płodu, lub kiedy ciąża pochodzi z czynu zabronionego, czwartego warunku - jeśli "nie został ukończony 12. tydzień ciąży i kobieta podejmie samodzielnie decyzję o jej przerwaniu".

Żukowska przypomniała, że w zeszłym tygodniu środowiska lewicowe zawiązały Otwarty, Obywatelski Komitet Referendalny składający się nie tylko z partii politycznych, ale też ze stowarzyszeń i innych podmiotów, są to m.in.: SLD, Dom Wszystkich Polska, Unia Pracy, Porozumienie Socjalistów, PPS, SDPL, Wolność i Równość, Federacja Młodych Socjaldemokratów.

Rzeczniczka Sojuszu dodała, że pod wnioskiem o zorganizowanie referendum zebranych zostało już 120 tys. podpisów, a potrzeba ich co najmniej 500 tys. - Ale na tym nie spoczniemy, chcemy zebrać jak najwięcej, żeby pokazać prawicy naszą motywację i naszą determinację" - podkreśliła.

W rozmowie z PAP Żukowska doprecyzowała, że komitet ma już tyle podpisów, ponieważ wcześniej zaczął je zbierać SLD, a obecnie inicjatywa jest zorganizowana w "szerszej formule".

Szczegóły nt. akcji referendalnej dostępne są na stronie www.referendumaborcyjne.pl - poinformowali organizatorzy.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH