Limity i przekroczone zapotrzebowanie: takie odpowiedzi dostają aptekarze

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dzienniklodzki.pl/ rynekaptek.pl   23-01-2015, 09:47

Limity i przekroczone zapotrzebowanie: takie odpowiedzi dostają aptekarze

Insulina, leki przeciwzakrzepowe, kardiologiczne, onkologiczne czy na chorobę Parkinsona - tych leków brakuje w łódzkich aptekach.

Łódzcy aptekarze informują Okręgową Izbę Aptekarską i wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego, że pacjenci tygodniami muszą czekać na wykupienie podstawowego w ich terapii leku.

- Sytuacja jest w tym momencie katastrofalna. Apteki nie otrzymują leków, mimo że wielokrotnie zgłaszają dystrybutorom i firmom farmaceutycznym zapotrzebowanie. Muszą czekać kilka tygodni, a w konsekwencji recepty pacjentów tracą ważność - przyznaje na łamach Dziennika Łódzkiego Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi.

Tłumaczenia hurtowni w przypadku odmowy sprzedaży leku są wręcz kuriozalne. W jednej ze skarg wysłanych przez właściciela łódzkiej apteki do okręgowej izby pada stwierdzenie, że opakowanie nie będzie dowiezione, bo "potencjalne zapotrzebowanie na lek na terenie działalności apteki jest przekroczone" lub "system nie pozwala na wypisywanie żadnych ilości".

- Dystrybutorzy czy firmy farmaceutyczne wprowadzają nieznane nikomu limity, które poważnie zagrażają zdrowiu i życiu pacjentów - przyznaje prezes Piotrowska-Rutkowska.

Więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH