List do NRA. Farmaceuci szpitalni chcą zobaczyć efekty obietnic

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: apetakszpitalna.pl/rynekaptek.pl   03-02-2017, 11:33

List do NRA. Farmaceuci szpitalni chcą zobaczyć efekty obietnic NRA miała podjąć działania w celu określenia płacy minimalnej dla farmaceutów szpitalnych

NRA zobowiązała się do podjęcia pilnych działań mających na celu rewaloryzację wynagrodzeń farmaceutów zatrudnionych w aptekach szpitalnych. Czy Rada spełniła to zobowiązanie? – pyta farmaceuta szpitalny, Dariusz Smoliński.

Mgr farm. Dariusz Smoliński, farmaceuta szpitalny i członek Opolskiej ORA wystosował list otwarty do prezes NRA, Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej w sprawie zobowiązań Rady wobec farmaceutów zatrudnionych w aptekach szpitalnych.

Jak czytamy w liście, za kilka dni mija pierwszy rok aktywnej działalności w VII kadencji samorządu aptekarskiego.

Zgodnie z podjętą Uchwałą nr VII/26/2016 VII Krajowego Zjazdu Aptekarzy z 31 stycznia 2016 roku ws. uchwalenia wniosków programowych dotyczących działalności samorządu aptekarskiego, prezes NRA zobowiązała się wówczas do podjęcia pilnych działań mających na celu rewaloryzację wynagrodzeń farmaceutów zatrudnionych w aptekach szpitalnych.

Mgr farm. Dariusz Smoliński wskazuje też, iż VII Krajowy Zjazd Aptekarzy zobowiązuje NRA do podjęcia działań mających na celu określenie płacy minimalnej dla farmaceutów szpitalnych, w szczególności, w celu skutecznej realizacji zadania, zobowiązuje Radę do ścisłej współpracy z Prezesem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

NRA zobowiązała się również do podjęcia działań mających na celu ustalenie norm zatrudnienia farmaceutów zatrudnionych w aptekach szpitalnych, w zależności od ilości łóżek i zakresu zadań realizowanych przez podmioty lecznicze.

Podczas Zjazdu wskazano, że minimalna norma zatrudnienia w podmiotach leczniczych powinna wynosić nie mniej niż jeden etat farmaceuty szpitalnego na 100 łóżek szpitalnych.

Poza tym, NRA zobowiązała się podjąć stosowane działania mające na celu uwzględnienie zakresu zadań aptek szpitalnych w umowach na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawieranych z NFZ.

Miała także doprowadzić do takiej formy nowelizacji prawa farmaceutycznego, która wprowadziłaby jednoznaczny obowiązek stwierdzenia rękojmi należytego prowadzenia apteki szpitalnej i działu farmacji szpitalnej.

- Jako szeregowy farmaceuta odprowadzający regularnie składki na samorząd aptekarski, w imieniu kolegów zatrudnionych w aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej, zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi, które z ww. najważniejszych działań i podjętych na VII KZA przez NRA zobowiązań zostały w ubiegłym roku podjęte i zrealizowane w części dotyczącej środowiska farmaceutów szpitalnych? – pyta Dariusz Smoliński.

Więcej: http://www.aptekaszpitalna.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH