Łódź: leku nie będzie, bo limit jest wyczerpany

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennik.lodzki.pl/ rynekaptek.pl   08-05-2015, 14:38

Łódź: leku nie będzie, bo limit jest wyczerpany

Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, podobnie jak pozostałe tego typu instytucje, protestuje przeciwko reglamentacji leków refundowanych ze środków publicznych.

W aptekach brakuje leków ratujących życie i zdrowie. Problem z miesiąca na miesiąc jest coraz poważniejszy. Aptekarze protestują. - Sytuacja jest dramatyczna, pacjenci nie dostają leków ratujących ich zdrowie i życie - alarmuje na łamach Dziennika Łódzkiego Danuta Jabłońska z apteki Bonifraterskiej w Łowiczu.

Aptekarze stworzyli listę około 200 medykamentów, ale wśród nich jest 70 lekarstw, których zapotrzebowanie najczęściej zgłaszają.

- To skandaliczna sytuacja, uniemożliwiająca nam wykonywanie naszego zawodu. Naszym obowiązkiem, wynikającym przecież z prawa farmaceutycznego, jest zapewnienie pacjentowi leku - mówi Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi.

Aptekarze starają się, by zrealizować recepty, ale często jest to niemożliwe. Jedna z łódzkich pacjentek na opakowanie insuliny czekała półtora miesiąca. Aptekarze niemal każdego dnia wysyłają pisma do łódzkiej izby aptekarskiej z prośbą o interwencję.

- Każdego dnia tracimy średnio dwie godziny na wydzwanianie do firm i zamawianie leków. Często słyszymy, że tego leku nie ma, albo limit został wyczerpany. Tylko jaki limit? Przecież w tej sytuacji cierpi pacjent - twierdzi Danuta Jabłońska.

Więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH