Łódź: Ogólnopolski Kongres Młodej Farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   04-03-2016, 10:44

Łódź: Ogólnopolski Kongres Młodej Farmacji

Studenci farmacji z całej Polski spotkają się w Łodzi, by porozmawiać o wyzwaniach dotyczących polskiego rynku farmaceutycznego. Będzie też mowa o roli farmaceuty w przemyśle, jako alternatywnej ścieżki rozwoju, wykraczającej poza granice apteki.

Ogólnopolski Kongres Młodej Farmacji jest najważniejszym i zarazem największym wydarzeniem organizowanym przez Zespół Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Jest on okazją, aby raz do roku studenci wszystkich wydziałów farmaceutycznych w Polsce spotkali się poszerzając swoją wiedzę dotycząca aktualnych wyzwań naukowych, medycznych, a także tych stojących przed polskim rynkiem farmaceutycznym.

Kongres odbędzie się w Łodzi w dniach 29.09-02.10.2016 r. Wydarzenie to swoim patronatem objęli m.in rektor uniwersytetu Medycznego w Łodzi - prof. dr hab. n. med. Paweł Górski, dziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - prof. dr hab. n. farm. Elżbieta Mikiciuk- Olasik, prezes Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego - prof. dr hab. n. farm. Anna Wędzisz, a także Narodowy Instytut Leków, Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera w Łodzi oraz Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

W ramach wydarzenia ok. 150 studentów farmacji reprezentujących uczelnie z całej Polski spotka się, by poszerzać wspólnie swoje horyzonty nie tylko poprzez wymianę poglądów, wartościowe wykłady oraz warsztaty, ale także przez kontakt z przedstawicielami największych firm z branży farmaceutycznej.

Tematyka kongresu skupi się na roli farmaceuty w przemyśle, jako alternatywnej ścieżki rozwoju, wykraczającej poza granice apteki. Uczestnicy poznają etapy tworzenia leku, w tym zagadnienia związane z badaniami klinicznymi, produkcją, rejestracją oraz marketingiem farmaceutycznym. Zdobyta wiedza ma zainspirować przyszłych farmaceutów do poszukiwania nowych możliwości rozwoju własnej kariery zawodowej.

Ponadto w ramach Kongresu, corocznie odbywa się Konkurs Prac Naukowych, podczas którego studenci prezentują wyniki swoich badań. Z roku na rok poziom prac wzrasta, co mobilizuje kolejne roczniki studentów farmacji do wzmożonej pracy na najwyższym poziomie.

Patronem wydarzenia jest Rynek Aptek.

Organizator:
Sekcja Studencka
Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Młoda Farmacja
Oddział Łódź
ul. Muszyńskiego 1
90-151 Łódź
e-mail lodz@mf.edu.pl
www: http://mf.edu.pl/lodz/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH