Łódzkie boryka się z brakiem farmaceutów, którzy chcieliby pełnić nocne dyżury

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA w Łodzi/rynekaptek.pl   16-01-2018, 11:35

Łódzkie boryka się z brakiem farmaceutów, którzy chcieliby pełnić nocne dyżury Brakuje farmaceutów, którzy mogliby pełnić nocne dyżury (Fot. Archiwum)

W województwie łódzkim brakuje farmaceutów, którzy mogliby pełnić dyżury nocne i pracować w weekendy. Od 27 grudnia ubiegłego roku do poniedziałku 15 stycznia wpłynęło już ponad 200 ofert zatrudnia.

Jak informuje Dziennik Łódzki, najgorzej jest w powiecie sieradzkim i łódzkim wschodnim.

- Przeciwko uchwale Rady Powiatu wnieśliśmy sprawę do NSA z powodu narzuconych dyżurów aptek bez konsultacji z nami – mówi Paweł Stelmach, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi.

Jak wyjaśnia, Starostwa nie biorą pod uwagę tego, że w miejscowościach których wyznaczono dyżury aptek nie zapewnia się nocnej pomocy medycznej. Mimo to, apteka jest zobowiązana do dyżurowania nocą bez rozważenia, kto ma ten dyżur pełnić, skoro farmaceuta z tej apteki opracował już kilkanaście godzin.

W woj. łódzkim działa 980 aptek. Z kolei czynnych zawodowo farmaceutów jest ok. 2,4 tys. Nie każdy z nich pracuje jednak w otwartej aptece.

- Całodobowa apteka, żeby pracować zgodnie z prawem, musi mieć minimum 3-4 magistrów farmacji. Tylu farmaceutów nie mamy – przyznaje prezes Stelmach.

Więcej: https://www.oia.lodz.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH