Łódzkie: coraz więcej inwestorów w sektorze farmaceutycznym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Newseria/rynekaptek.pl   17-11-2016, 14:37

Łódzkie: coraz więcej inwestorów w sektorze farmaceutycznym Łódź staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów z sektora farmaceutycznego

Łódź w ostatnich latach wyrosła na jeden z największych ośrodków inwestycyjnych. Coraz chętniej inwestują tu także firmy z sektora farmaceutycznego, nie tylko rodzime, ale też zagraniczne.

Zainteresowanie inwestorów Łodzią i województwem łódzkim jest bardzo duże. Według statystyk w regionie łódzkim działa obecnie około 240 tys. przedsiębiorstw. Prawie 3,5 tys. to firmy zagraniczne, które w ciągu ostatniej dekady zainwestowały około 3,5 mld euro.

Tym, co przyciąga inwestorów do Łodzi, jest kapitał ludzki i dostępność wykwalifikowanych kadr, tereny inwestycyjne, konkurencyjne koszty najmu powierzchni biurowych oraz możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe dla biznesu z wielu źródeł.

Duży atut regionu to także Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która zapewnia inwestorom ulgi finansowe i przywileje. Z danych wynika, że w ŁSSE zapewnia ponad 33 tys. miejsc pracy, a przedsiębiorcy, którzy działają w strefie, zainwestowali łącznie ponad 13 mld zł.

Przemysław Andrzejak, prezes zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, podkreśla, że Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który jest obecnie jedną z najlepszych uczelni w Polsce, kształci kadry na potrzeby rynku farmaceutycznego i medycznego. To kolejny magnes dla inwestorów z tego sektora. Łódź jest też kolebką przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej. Można wymieniać wiele polskich i międzynarodowych firm, które tu inwestują m.in. Aflofarm, Adamed, Sandoz, Celon Pharma.

Więcej: www.biznes.newseria.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH