Lublin: będzie krótszy czas pracy aptek?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Wschodni/rynekaptek.pl   20-02-2017, 10:26

Lublin: będzie krótszy czas pracy aptek? Prezydent Lublina chce, aby apteki mogły pracować krócej

W Lublinie minimalny czas pracy aptek może zostać skrócony o dwie godziny. Zmian chce dokonać prezydent miasta z uwagi na apteki położone na uboczu, które borykają się z wysokimi kosztami utrzymania - podaje Dziennik Wschodni.

Zgodnie z przepisami, Rada Miasta może narzucić aptekom minimalne godziny pracy. Nie mogą być one jednak krótsze, niż nakazuje to obowiązująca obecnie uchwała z 2000 roku, która mówi, że ogólnodostępne apteki nie powinny pracować w Lublinie krócej niż od godz. 8.00 do 19.00 w dni powszednie, zaś w soboty co najmniej od godz. 8.00 do 14.00.

Zmianę tego grafiku proponuje prezydent Lublina, który przekazał już Radzie Miasta swój projekt uchwały w tej sprawie.

Proponuje, by minimalny czas pracy aptek skrócić o dwie godziny. W dni powszednie aptekarze mogliby otwierać drzwi dopiero o godz. 9.00, a zamykać już o 18.00. Natomiast w soboty handel miałby się odbywać nie krócej niż od godz. 9.00 do 13.00. Oczywiście wszyscy chętni mogliby zaczynać handel wcześniej i kończyć później.

Ratusz tłumaczy, że chce pójść na rękę właścicielom aptek, którzy przez cały czas ich otwarcia muszą zapewnić obecność przynajmniej jednego magistra farmacji.

Zmiana minimalnych godzin pracy ma ułatwić utrzymanie się zwłaszcza aptekom położonym na uboczu, obok których nie przewijają się takie tłumy, jak obok tych ulokowanych w wielkich centrach handlowych.

Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH