Mabion ogłasza: lek MabionCD20 coraz bliżej wprowadzenia do obrotu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: businessinsider.com.pl/rynekaptek.pl   16-01-2018, 08:06

Mabion ogłasza: lek MabionCD20 coraz bliżej wprowadzenia do obrotu Mabion jest coraz bliżej wprowadzenia swojego leku MabionCD20 (Fot. Archiwum)

Mabion jest coraz bliżej uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Europie swojego leku MabionCD20, który ma pomóc pacjentom chorym na chłoniaki nieziarnicze. Ten krótki komunikat spowodował, że kurs akcji firmy uzyskał w poniedziałek (15 stycznia) jeden z najlepszych wyników na warszawskim parkiecie.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która ma na celu wprowadzenie na rynek leków biotechnologicznych opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Chodzi o leki, które mają być stosowane w leczeniu chłoniaka, przewlekłej białaczki limfocytowej i reumatoidalnego zapalenia stawów - pisze portal businessinsider.com.

W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

W poniedziałek (15 stycznia) spółka wydała krótki komunikat, z którego wynika, że firma jest coraz bliżej uzyskania pozwolenia na dopuszczenie leku do obrotu (MAA), który planuje złożyć do Europejskiej Agencji Leków (EMA). W efekcie kurs akcji spółki wzrósł w poniedziałek o 13,11 proc. do 134,6 zł.

Więcej: www.businessinsider.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH