Mabion planuje pozyskać partnera na swój lek na rynek USA i Kanady

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Bankier/rynekaptek.pl   17-11-2016, 15:05

Mabion planuje pozyskać partnera na swój lek na rynek USA i Kanady Firma Mabion planuje wprowadzić swój lek na rynki USA i Kanady

Mabion chce w 2017 roku pozyskać partnera, który prowadziłby sprzedaż leku MabionCD20 na rynku USA i Kanady - poinformowali przedstawiciele spółki. Spółka liczy, że wartość umowy będzie do dwóch razy wyższa niż w przypadku sprzedaży praw do rynku UE.

Artur Chabowski, członek zarządu Mabionu na spotkaniu z dziennikarzami przyznał, że firma jest w kontakcie z regulatorem amerykańskim FDA i jak tylko będzie wiedzieć dokładnie, jakie są wymagania, żeby wejść na ten rynek, to będzie w stanie podpisać umowę z tym lub innym partnerem. W ocenie Chabowskiego jest to niedaleka perspektywa. Może się to stać w przyszłym roku. 

Mabion podpisał 8 listopada umowę ze spółką z grupy Mylan udzielając jej wyłącznego prawa do sprzedaży leku MabionCD20 na terenie Unii Europejskiej i krajów bałkańskich. Mabion otrzymał 10 mln USD zaliczki oraz do 35 mln USD po osiągnięciu kamieni milowych w pracach nad lekiem.

Prezes Mabionu, Maciej Wieczorek dodał, że spółka jest w trakcie rozmów z FDA, które mają dać odpowiedź, czy przeprowadzone w Europie badanie kliniczne będzie wystarczające do rejestracji MabionCD20 w USA.

Jak zaznaczył prezes Wieczorek środki pozyskane z umowy z Mylanem oraz sprzedaż praw do MabionCD20 na rynek amerykański zapewnią finanse na prowadzenie badań nad kolejnymi projektami. Nie ma w tej chwili tematu podnoszenia kapitału zakładowego.

Więcej: www.bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH