Mabion rozpoczyna badania kliniczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   05-07-2011, 10:50

Mabion rozpoczyna badania kliniczne

Notowana na NewConnect polska spółka biotechnologiczna Mabion rozpoczyna program badań klinicznych nad lekiem MabionCD20.

Badania dotyczyć będą dwóch wskazań: leczenia chłoniaków i reumatoidalnego zapalenia stawów. Program kliniczny obejmie 600-700 pacjentów i potrwa około dwóch lat.

Pod koniec czerwca br. Mabion podpisał dwie umowy na przeprowadzenie badań klinicznych. Jeśli badania  te potwierdzą skuteczność leku, będzie on mógł być wprowadzony do sprzedaży na rynku UE i rynkach światowych.

- Po zakończeniu badań klinicznych przygotujemy potrzebną dokumentację i złożymy wnioski o rejestrację w krajach Unii Europejskiej. Planujemy to zrobić w II kw. 2013 roku, aby lek mógł trafić na rynek UE na przełomie lat 2013/14. Równolegle będziemy starali się zarejestrować lek w takich krajach jak np. Rosja, Chiny czy Turcja - powiedział Maciej Wieczorek, prezes Mabionu.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Mabion planuje także rozpoczęcie badań klinicznych nad swoim kolejnym lekiem - MabionHER2, stosowanym w leczeniu nowotworów piersi.

Dokończenie badań klinicznych i rejestracja dwóch pierwszych leków oraz budowa zakładu produkcyjnego wiąże się z konicznością zainwestowania przez spółkę w latach 2011-2013 ok. 100-120 mln zł. Część pieniędzy Mabion otrzymał ze środków Unii Europejskiej, resztę planuje pozyskać z nowej emisji akcji, która wiązałaby się z przeniesieniem notowań z NewConnect na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Budowę zakładu produkcyjnego spółka planuje rozpocząć w 2012 roku, a zakończyć ją w 2013 roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH