Mabion zmienia prowadzącego badania kliniczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/ rynekaptek.pl   28-05-2015, 10:27

Mabion zmienia prowadzącego badania kliniczne

W związku z wypowiedzeniem w dniu 27 maja 2015 r. przez KCR SA umowy o prowadzenie Badania (KCR SA powołała się na przejściowe ograniczenie dostępności leku MabionCD20), podmiotem, który przejmie w całości prowadzenie Badania będzie spółka Altiora d.o.o. ("Altiora"), która już była zaangażowana w badanie RZS.

Dodatkowo Spółka Altiora realizuje dla Mabion badanie kliniczne z udziałem pacjentów chorych na jednostkę chorobową: chłoniak rozlany z dużych komórek typu B w krajach: Polska, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Węgry, Bułgaria, Mołdawia, Rumunia, Ukraina i Gruzja.

W związku z zakładanym płynnym przejęciem przez Altiora realizacji Badania nie przewiduje się żadnych przerw operacyjnych w prowadzonym badaniu.

Altiora przejmie część badania RZS, którą realizował KCR SA. Dokonana zmiana wpisuje się w planowaną strategię ograniczenia terytorialnego badania, głównie ze względu na już zrekrutowaną dużą liczbę pacjentów.

W krajach bardziej odległych Mabion SA będzie podtrzymywał aktywność tylko na poziomie już zrekrutowanych pacjentów, nie będzie jednak kontynuował rekrutacji nowych pacjentów. Rekrutacja nowych pacjentów będzie odbywać się tylko w krajach korzystniejszych z punktu widzenia logistyki, co przełoży się na pewne obniżenie kosztów.

Zakres odpowiedzialności w Badaniu umożliwia ograniczenie współpracy do jednej firmy CRO. Zarząd Mabion S.A. szacuje iż pierwotnie zakładany koszt badania klinicznego ulegnie obniżeniu ze względu na wyższą efektywność kosztową Altiory w zakresie dostarczanych usług.

Więcej: http://www.money.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH