Maciej Kuźmierkiewicz na czele regionu Europy Wschodniej IQVIA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IQVIA/ rynekaptek.pl   17-04-2018, 08:26

Maciej Kuźmierkiewicz na czele regionu Europy Wschodniej IQVIA Maciej Kuźmierkiewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunkach zarządzania i finansów (fot. archiwum)

Maciej Kuźmierkiewicz, do tej pory dyrektor generalny IQVIA na Polskę oraz kraje bałtyckie, po zmianach w strukturze organizacyjnej firmy od 1 kwietnia b.r. pełni funkcję wiceprezesa nowo powołanego regionu Europy Wschodniej. Pokieruje on oddziałami IQVIA w kilkunastu krajach.

Nowo utworzony region obejmuje Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię oraz kraje bałtyckie i nadadriatyckie. Jak tłumaczy IQVIA, rekonstrukcja pomoże lepiej dopasować się do sposobu funkcjonowania klientów na tym obszarze oraz podnieść efektywność działań na rzecz uczestników dynamicznego, a przez to wymagającego rynku farmaceutycznego.

Maciej Kuźmierkiewicz jest doświadczonym managerem. Do IQVIA dołączył w roli pryncypała/ dyrektora konsultingu 10 lat temu z firmy doradztwa strategicznego A.T. Kearney.

Jako dyrektor generalny na Polskę, od 2013 r. odpowiada za realizację celów strategicznych oraz finansowych firmy w pełnym zakresie jej działania. 

Od 2015 r. kieruje również bałtyckimi oddziałami firmy (Litwa, Łotwa, Estonia).

Maciej Kuźmierkiewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunkach zarządzania i finansów. Ukończył również studia doktoranckie na tej uczelni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH