Małecka-Libera: propozycja rządu Szydło, to powrót do PRL-u

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Zachodni/rynekaptek.pl   19-11-2015, 08:26

Małecka-Libera: propozycja rządu Szydło, to powrót do PRL-u Beata Małecka-Libera jest obecnie wiceprzewodniczącą sejmowej komisji zdrowia. Fot. Rynek Aptek

„Wprowadzimy bezpłatne leki dla osób powyżej 75. roku życia. Należy wrócić do programu śp. prof. Religi. Służba zdrowia finansowana z budżetu” - te słowa exposé premier Beaty Szydło komentuje Beata Małecka-Libera, była wiceminister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz.

- Propozycja rządu premier Beaty Szydło w dziedzinie ochrony zdrowia to niestety powrót do PRL-u i na to nie ma naszej zgody. Koncepcje przedstawione w przemówieniu są kompletnie nie do zaakceptowania, bo zapłacą za nie pacjenci, czyli my wszyscy - podatnicy. Już kiedyś mieliśmy taką rewolucję, gdy przechodziliśmy z systemu budżetowego z czasów PRL-u do kas chorych w latach 90. i kolejna rewolucja nie jest nam potrzebna i wręcz jest szkodliwa – mówi Dziennikowi Zachodniemu Małecka-Libera.

Posłanka, a obecnie wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia uważa, że dobrym rozwiązaniem byłby powrót do kas i zregionalizowania NFZ.

- Nie można wszystkiego niszczyć w imię jakiejś idei, której szczegółów nam nie przedstawiono, gdyż w przemówieniu nowej premier nie pojawiły się żadne konkrety, słyszeliśmy jedynie hasła. To bardzo niepokojące, że nie ma koncepcji reformy dotyczącej systemu ochrony zdrowia, a padły tylko populistyczne obietnice dotyczące likwidacji NFZ – uważa Małecka-Libera.

Była wiceminister uważa także wprowadzenie darmowych leków dla seniorów jest nierealne i w ogóle nie został ten pomysł dobrze oszacowany. Według jej opinii na same podstawowe leki potrzeba by było 500 mln zł.

 

 

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH