Marek Tomków o noweli ustawy: największym wrogiem był kalendarz

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Opole/ rynekaptek.pl   25-05-2015, 13:03

Marek Tomków o noweli ustawy: największym wrogiem był kalendarz

Jestem członkiem NRA od siedmiu lat, jestem też sygnatariuszem wniosku sprzed kilku tygodni, w którym wzywaliśmy Prezesa do pilnego nadzwyczajnego zebrania NRA, na którym mieliśmy rozmawiać o proteście - pisze Marek Tomków, członek OIA w Opolu.

"Temat jak zwykle został zlekceważony. Dziś słyszę, że NRA poparła protest jednogłośnie. Tyle że w grudniu, kiedy prace nad ustawą się rozpoczynały, a nie w maju, kiedy się skończyły. Osiemnastu członków rady, w tym kilkunastu Prezesów, wnosiło o pilne spotkanie w sprawie protestu, co trudno interpretować jako jednogłośne poparcie" - informuje w piśmie Marek Tomków, wyjaśniając w ten sposób swoje wątpliwości wobec ogłoszonego przez prezesa NRA protestu aptekarzy.

"Skąd moje rozgoryczenie? To proste. Ta nowelizacja to w części moje dziecko. W grudniu ubiegłego roku na konferencji prasowej trójka posłów PO zapowiedziała nowelizację ustawy. Nowelizację, która ma w założeniu zahamować niekontrolowany wywóz leków, ukrócić  odwrócony łańcuch dystrybucji i poprawić dostępność do leków deficytowych. Poseł Rajmund Miller, Posłanka Janina Okrągły i Posłanka Beata Małecka – Libera. Dwoje pierwszych jest z Opolszczyzny. Nasi posłowie. Ja, Andrzej Prygiel i jeszcze wiele osób wykonało gigantyczną robotę, żeby przekonać ich do konieczności nowelizacji" - opisuje Marek Tomków.

(...) Przypomina, że nowelizacja przeszła przez Sejm głosami koalicji, przeszła dzięki posłom, będącym po naszej stronie (a jest ich tak niewielu), przez Senat (nikt z opozycji nie głosował przeciw, wszyscy się wstrzymali), w międzyczasie szybka notyfikacja unijna - ledwo, ledwo się udało. - Skuteczność Prezesa NRA - zero wprowadzonych poprawek. Po przejściu przez Sejm, zaczęły się komunikaty Prezesa o rządzących, chodzących na pasku lobbystów i hurtowni mających apteki itp. Jakby nie zauważył, kto wniósł o nowelizację i że tej nowelizacji mogło w ogóle nie być - zauważa farmaceuta.

(...) Dodaje: - Dzisiaj ustawa jest podpisana. Mamy nowe przepisy, które nie załatwią tematu w całości, ale na pewno dużo pomogą. (...) I w czasie kiedy wszyscy stawali na czubkach głów, żeby ustawa została podpisana jak najszybciej, my protestowaliśmy. Żądaliśmy dostępu do leków, choć droga prowadzi tylko przez zmianę przepisów. Kto jak kto, ale Prezes wie o tym doskonale. 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH