Marian Zembala nowym ministrem zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KL/ rynekaptek.pl   15-06-2015, 17:08

Marian Zembala nowym ministrem zdrowia Nowy minister zdrowia

Prof. Marian Zembala, znany kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, przewodniczący Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia, prezes elekt Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Serca i Naczyń, konsultant krajowy w dziedzinie kardiochirurgii został powołany na stanowisko ministra zdrowia.

O nominacji profesora Mariana Zembali na stanowisko ministra zdrowia premier Ewa Kopacz poinformowała podczas konferencji prasowej w poniedziałek (15 czerwca).

Szukając kandydata mogącego zastąpić Bartosza Arłukowicza premier nie miała łatwego zadania , bo powołanie nowych ministrów, którzy obejmą kierowanie resortami na kilka miesięcy nie było zapewne proste. Tym bardziej, że oczekiwania wobec nowych ministrów są olbrzymie.

Premier wybierając na szefa resortu zdrowia prof. Mariana Zembalę postawiła na znanego specjalistę, cieszącego się dużym autorytetem społecznym.

Jeszcze w 2008 roku, podczas uroczystej Gali kończącej IV Forum Rynku Zdrowia wręczyliśmy profesorowi Portret Polskiej Medycyny w kategorii Lekarz Rynku Zdrowia. To wyróżnienie przyznawane corocznie przez redakcję naszego miesięcznika i portalu rynekzdrowia.pl. lekarzowi, który swoimi działaniami zyskał największy szacunek w opinii dziennikarzy i Czytelników Rynku Zdrowia.

Przypomnieliśmy wówczas, że kierowane przez profesora Mariana Zembalę Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu było wielokrotnie nagradzane. Placówka zajmowała wielokrotnie I miejsce w rankingu "Rzeczpospolitej", a także uzyskała tytuł Najlepszego Szpitala - w kategorii kardiologia - w rankingu tygodnika Wprost.


- Profesor Marian Zembala nie lubi narzekania, załamywania rąk. Ma tyle optymizmu, że trudno w jego obecności nie wierzyć w sukces reformy. Zawsze przedkładał pragmatyzm oraz podejście systemowe nad rozwiązania o charakterze doraźno-politycznym - pisaliśmy w uzasadnieniu nagrody.


Profesor dziękując powiedział wówczas m.in.: - Dziękuję w imieniu wszystkich tych, którzy podobnie jak ja uważają, że można być jednocześnie dobrym lekarzem i dobrym menedżerem. Proszę, nie ulegajcie ani doraźnym wpływom politycznym, ani "tsunami" w mediach. Reformujmy ochronę zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH