Master Pharm: wyniki giełdowe i plany na przyszłość

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: masterpharm.pl/ rynekaptek.pl   01-03-2017, 15:09

Master Pharm: wyniki giełdowe i plany na przyszłość Spółka publikuje wyniki giełdowe

Master Pharm S.A., notowany na GPW producent suplementów diety, podał jednostkowe i skonsolidowane szacunkowe wyniki finansowe za IV kwartał 2016 i za cały ubiegły rok.

Skonsolidowane szacunkowe przychody ze sprzedaży Grupy w czwartym kwartale 2016 roku wyniosły 17,11 mln zł, a w analogicznym okresie 2015 r. 17,96 mln zł, co oznacza spadek 0,85 mln zł.

Natomiast narastająco w całym 2016 roku przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 49,62 mln zł wobec 49,05 mln zł w roku poprzedzającym, co stanowi wzrost o kwotę 0,57 mln zł - informuje spółka w komunikacie.

Na wynik finansowy miał wpływ planowy wzrost kosztów wynagrodzeń w zawiązku z zatrudnianiem nowych pracowników oraz planowany wzrost kosztów adaptacji i przygotowania zakładu w Łodzi do uruchomienia produkcji. Dodatkowo, wynik IV kw. 2016 r. został obciążony odpisem należności od upadłego kontrahenta w wysokości 0,4 mln zł – podała spółka w komunikacie bieżącym.

W ostatnich dniach spółka poinformowała również o przedłużeniu negocjacji dotyczących planowanej akwizycji podmiotu z branży farmaceutycznej. Przeprowadzono prawne badanie due dilligence, które wykazało istnienie istotnej przeszkody w realizacji akwizycji. Przeszkoda ta, jest możliwa do usunięcia i jeśli będzie pozytywna decyzja drugiej strony planowanej transakcji Master Pharm jest nadal zainteresowany finalizacją przejęcia.

- Jeśli wynik naszych działań będzie pozytywny, będziemy mogli wejść w segment leków OTC przejmując 8 leków. Akwizycje to kolejny cel deklarowany przez nas w ofercie publicznej. (...) Dzięki uruchomieniu nowych mocy produkcyjnych i nakładom na reklamę oczekujemy, że bieżący rok będzie dla nas okresem satysfakcjonującego wzrostu – podsumowuje prezes Jacek Franasik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH