Master Pharm: wzrost sprzedaży dzięki suplementom

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.biz/rynekaptek.pl   08-11-2016, 11:36

Master Pharm: wzrost sprzedaży dzięki suplementom Zysk netto spółki wyniósł w pierwszych trzech kwartałach br. 4,66 mln zł.

Skonsolidowane szacunkowe, tegoroczne przychody ze sprzedaży Master Pharm wyniosły 32,5 mln zł wobec 31,09 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego, co stanowi wzrost o kwotę 1,41 mln zł - informuje spółka w komunikacie.

Według wstępnych danych, w pierwszych trzech kwartałach br. spółka uzyskała 4,66 mln zł netto, wobec 5,59 mln zł w roku 2015. Wynik brutto to 3,77 mln zł wobec 4,73 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego, co stanowi spadek o 0,96 mln zł.

Z kolei, skonsolidowany szacunkowy wynik brutto na sprzedaży Master Pharm wyniósł 6,32 mln zł wobec 6,98 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego, co stanowi spadek o kwotę 0,66 mln zł.

Firma wskazuje, że szacowane wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2016 roku zostały osiągnięte na poziomie skonsolidowanym przede wszystkim dzięki wzrostowi sprzedaży zrealizowanej przez Avet Pharma, co jest wynikiem zwiększonej efektywności sprzedaży oraz wprowadzeniem nowych produktów w obszarze suplementów diety.

Spółka zwraca uwagę, że realizowane przychody, szczególnie w segmencie suplementów diety, nie mają charakteru powtarzalnego i zależą od zmieniającego się dynamicznie zapotrzebowania klientów grupy na poszczególne usługi i wyroby.

Więcej: http://wyborcza.biz/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH