Master Pharm zwiększa sprzedaż i zyski po IV kw. 2017

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: masterpharm.pl/ rynekaptek.pl   20-02-2018, 08:38

Master Pharm zwiększa sprzedaż i zyski po IV kw. 2017 Przedstawione przez spółkę wartości są wynikami szacunkowymi – ostateczne dane finansowe zostaną opublikowane wraz z raportem rocznym 27 marca 2018 roku (fot. archiwum)

Łódzki producent suplementów diety przedstawił szacunkowe wyniki za cztery kwartały 2017 r., wykazując wzrost przychodów o 32% oraz zysku netto o 20% rdr. Zarząd planuje utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu - informuje spółka w komunikacie.

Jak wyjaśnia zarząd, wzrost skonsolidowanych przychodów był przede wszystkim rezultatem wyższej jednostkowej sprzedaży Master Pharm S.A, związanej z większą liczbą zamówień produkcji kontraktowej suplementów diety. Wynik finansowy Grupy, choć wykazał wzrost o przeszło 20% rdr, pozostawał pod presją kosztów, które w 2017 r. były wyższe o 37% rdr.

Przedstawione przez spółkę wartości są wynikami szacunkowymi – ostateczne dane finansowe zostaną opublikowane wraz z raportem rocznym 27 marca 2018 roku.

Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej.

Za pion produkcyjny odpowiadają Master Pharm S.A. z siedzibą w Łodzi oraz Grokam GBL z siedzibą w Mielcu. Grupa zajmuje się również dystrybucją suplementów diety pod marką własną, realizowaną przez warszawską spółkę Avet Pharma. Od 28 kwietnia 2016 r. Master Pharm S.A. notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH