Masz problem, umów się z wiceministrem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   11-12-2015, 10:52

Masz problem, umów się z wiceministrem Transparentność i otwarcie na dialog - nowe reguły działania MZ

Nowy wiceminister zdrowia ds. polityki lekowej, dr Krzysztof Łanda, ustala nowe zasady przejrzystości i komunikacji pracowników resortu z przedstawicielami branży farmaceutycznej. Reguły są proste.

- Mam zgodę ministra zdrowia na podjęcie nowej inicjatywy. Będą to tzw. śniadania wtorkowe. Między godz. 10.00 – 12.00 lub 13.00, co dwa tygodnie, będzie obradował stały zespół ekspertów. Istnieje możliwość dopraszania na te spotkania zainteresowane strony, jeśli temat będzie ich dotyczył – wyjaśnia dr Łanda.

Dodaje, że każdy będzie mógł zgłosić swój temat, który potem będzie omówiony na tym eksperckim forum. Wiceminister zastrzega sobie prawo do zainicjowania debaty na zgłoszony temat, jeśli będzie szczególnie ważny i interesujący.

Reguły tych spotkań są proste i dość twarde: zgłaszający będzie zobligowany do 10 minutowych prezentacji: ma 3 minuty na przedstawienie problemu i 7 minut na przedstawienie rozwiązania tego problemu.

- Liczę, że nasza komunikacja będzie odbywać się z poszanowaniem czasu innych osób. Oczekujemy prezentacji eksperckich opinii, prezentacji pomysłów i konkretnych rozwiązań, a nie lamentu, jak jest źle – mówi wiceminister.

Dr Łanda zapowiada też lepszą komunikację z ministerstwem gospodarki i innymi instytucjami. Planuje też stworzyć efektywną platformę dialogu. Już dokonują się zmiany współpracy z podmiotami zewnętrznymi, zarówno pracowników Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji, jak i całego resortu zdrowia.

Reguły są jasne. Po pierwsze, każdy może zapisać się na rozmowę z wiceministrem lub innym przedstawicielem DPLiF. Wpierw trzeba zadzwonić do sekretariatu, przedstawić krótko temat rozmowy, powiedzieć kto przyjdzie na spotkanie i ile czasu na nie przewiduje.

Jednocześnie żaden urzędnik resortu zdrowia nie ma prawa spotykać się z przedstawicielami ani przemysłu farmaceutycznego, firm HTA, agencji PR i tym podobnych, poza budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Wyjątkiem są konferencje i wystąpienia publiczne. Żadnych prywatnych spotkań. Jeśli dojdzie do spotkania „służbowego” w cztery oczy poza ministerstwem, będą konsekwencje.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH