Mazowiecki WIF też o zmianach w wysyłkowej sprzedaży leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MWIF, ms / rynekaptek.pl   05-05-2015, 11:03

Mazowiecki WIF też o zmianach w wysyłkowej sprzedaży leków Mazowiecki WIF o internetowej sprzedaży leków (foto: sxchu)

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny opisuje szczegółowo wszystkie zmiany wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia z 26 marca 2015 r. (Dz. U. 2015r. poz. 481) w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych.

Mazowiecki WIF przypomina, że zgodnie z par. 6 rozporządzenia - na stronie internetowej, na której produkty lecznicze są oferowane do wysyłkowej sprzedaży, należy zamieścić:
1) dane kontaktowe właściwego wojewódzkiego inspektoratu farmaceutycznego, w tym co najmniej:
a) nazwę urzędu,
b) adres siedziby,
c) adres poczty elektronicznej,
d) numer telefonu lub faksu;

2) wyraźnie widoczne wspólne logo, o którym mowa w art. 85c ust. 3 dyrektywy 2001/83/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 6 listopada 2001 r. w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi (Dz. Urz. UE L 311 z 28.11.2001, str. 67; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 27, str. 69), zawierające hiperłącze do rekordu w wykazie, o którym mowa w art. 115 ust. 2 pkt 5 ustawy, odnoszącego się do placówki prowadzącej tę stronę internetową;

3) odesłanie do informacji, o których mowa w art. 115 ust. 2 pkt 1-3 ustawy Prawo farmaceutyczne (publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego)

4) odesłanie do Krajowego Rejestru Zezwoleń Na Prowadzenie Aptek Ogólnodostępnych, Punktów Aptecznych oraz Rejestru Udzielonych Zgód na Prowadzenie Aptek Szpitalnych i Zakładowych, o którym mowa w art. 107 ust. 5 ustawy.

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny wskazuje także, że projekt wspólnego logo został określony w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) Nr 699/2014 z 24 czerwca 2014 r. w sprawie projektu wspólnego logo umożliwiającego identyfikację osób oferujących ludności produkty lecznicze w sprzedaży na odległość oraz w sprawie technicznych, elektronicznych i kryptograficznych wymogów umożliwiających sprawdzenie autentyczności logo (Dz. Urz. UE, L. 184/5).

Wzór wspólnego logo określony został w załączniku do rozporządzenia.

Mazowiecki WIF podaje także, że zgodnie z rozporządzeniem ,,w białym prostokącie na środku (po lewej stronie) wspólnego logo umieszcza się flagę narodową państwa członkowskiego miejsca zamieszkania osoby fizycznej lub siedziby osoby prawnej dostarczającej ludności produkty lecznicze w sprzedaży na odległość w drodze usług społeczeństwa informacyjnego".

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH