Mec. Jacek Nieszpaur doradcą ministra zdrowia?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ, JMac./ rynekaptek.pl   18-11-2015, 16:06

Mec. Jacek Nieszpaur doradcą ministra zdrowia? B. prokurator będzie doradzał mministrowi zdrowia?

Według niepotwierdzonych informacji, doradcą ministra zdrowia ds. polityki lekowej ma zostać mec. Jacek Nieszpaur.

Próbowaliśmy potwierdzić tę informację w Ministerstwie Zdrowia. Ale pracownicy biura prasowego nie są w stanie na razie się do niej odnieść.

Doradca wchodzi w skład gabinetu politycznego ministra. Taki gabinet pojawia się i znika razem z ustępującym ministrem. W praktyce stanowi najbliższe otoczenie szefa ministerstwa, wyłączone z rygorów i przepisów dotyczących służby cywilnej, która tworzy resztę resortu.

Do ich zadań należą m.in. doradztwo oraz realizacja zadań zleconych przez kierownictwo, obsługa polityczna ministra, a także sekretarzy i podsekretarzy stanu.

O informację ws. mec. Nieszpaura spytaliśmy również posła Tomasza Latosa (PiS).

- Niestety, żeby było zgodnie z prawdą, to być może nazwisko słyszałem, ale nie kojarzę nikogo takiego - odpowiada Latos. - Mogło się zdarzyć, że podczas jakiejś konferencji, na których bywam, ale tam przewija się bardzo dużo nazwisk. Tego nie przypominam sobie - dodaje.

Jacek Nieszpaur to znany prawnik, były prokurator. Był m.in. szefem wydziału ds. przestępczości zorganizowanej w warszawskiej prokuraturze okręgowej (prowadził m.in. sprawę kardiochirurga Mirosława G.). Po 2007 roku rozpoczął współpracę z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym.

Był zaangażowany w ściganie przedsiębiorców uczestniczących w odwróconym łańcuchu dystrybucji. Po pewnym czasie jednak współpraca z GIF zakończyła się, a kancelaria mec. Nieszpaura reprezentowała apteki, wobec których toczyły się postępowania w sprawie odebrania pozwoleń na prowadzenie aptek w związku z udziałem w nielegalnej dystrybucji leków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH