Medicare chce przejąć kontrolę nad spółką Galenica Nova

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: UOKiK/ rynekaptek.pl   06-10-2016, 09:01

Medicare chce przejąć kontrolę nad spółką Galenica Nova Dwie spółki chcą się połączyć

Spółka Medicare z siedzibą w Mysłowicach zgłosiła zamiar przejęcia kontroli nad poznańską "Galenica Nova" - informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przejęcie nastąpi poprzez nabycie od poszczególnych udziałowców 71,63 % udziałów w kapitale zakładowym Galenica, co da Medicare większość głosów w głosowaniu na zgromadzeniu wspólników.

Początki działalności spółki Medicare sięgają 1991 roku. Spółka od początku swej działalności ma charakter rodzinny, a jej udziałowcami są osoby fizyczne. Działa na rynku ogólnopolskim. Siedziba firmy znajduje się w Mysłowicach. Spółka posiada oddział w Rzeszowie oraz biura handlowe w Krakowie, Dzierżoniowie, Tarnowie i Warszawie. Na dzień zgłoszenia do grupy kapitałowej Medicare należy jedna spółka.

Spółka Galenica jest spółką, która działa na rynkach lokalnych - w województwach lubuskim i wielkopolskim. Od początku swej działalności skupiała niezależnych aptekarzy, którzy powołali do życia podmiot prawa handlowego mający na celu współpracę oraz koordynowanie działań środowisk zajmujących się produkcją i sprzedażą leków. Spółka ta nie ma spółek zależnych.

Działalność obu spółek koncentruje się głównie na hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych do aptek i szpitali.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH