MF: przychód poniżej 18 mln zł rocznie bez nowego podatku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   01-02-2016, 10:21

MF: przychód poniżej 18 mln zł rocznie bez nowego podatku Sprzedaż leków refundowanych jest wyłączona z nowego podatku

Wracamy do kwestii podatku od sprzedaży detalicznej. Wiadomo, że nie będą opodatkowane przychody z tytułu sprzedaży leków i wyrobów medycznych refundowanych. Jednak na szczegóły trzeba poczekać.

Ministerstwo Finansów precyzuje, że podatnikami nowej daniny będą wszystkie sieci handlowe oraz sprzedawcy detaliczni (w tym internetowi), którzy uzyskają przychód ze sprzedaży towarów w wysokości powyżej 18 mln zł netto rocznie.

Zgodnie z postanowieniami projektu podatek od sprzedaży detalicznej będzie podatkiem progresywnym ze stawkami:

- 0% do kwoty 1,5 mln przychodu miesięcznie (18 mln rocznie),

- 0,7% obciążającą przychód nieprzekraczający w danym miesiącu kwoty 300 mln złotych oraz stawką 1,3% od nadwyżki przychodu ponad 300 mln złotych w tym miesiącu,

- 1,9% od przychodów ze sprzedaży detalicznej prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni ustawowe wolne od pracy (to ostatnie kryterium odnosić się będzie do tych sprzedawców detalicznych, którzy na mocy przepisów będą prowadzili sprzedaż w takie dni).

Spytaliśmy MF, czy wyłączenie z podatku leków refundowanych oznacza, że taka sprzedaż nie podlega opodatkowaniu, ale wlicza się do całości obrotu czy też nie wlicza się jej do całości obrotu.

Spytaliśmy również czy brak opodatkowania dotyczy również preparatów refundowanych wydanych w aptece z pełną odpłatnością. MF nie odpowiedział jeszcze na to pytanie, informując, że "szczegółowe rozwiązania będą w najbliższym czasie konsultowane".

Resort przekazał do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej 25 stycznia 2016 roku.

Treść projektu: http://d-pt.ppstatic.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH