Miasto szuka najemcy lokalu pod aptekę 24h

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: sopot.pl/ rynekaptek.pl   13-12-2017, 09:29

Miasto szuka najemcy lokalu pod aptekę 24h Miasto szuka chętnego na prowadzenie apteki całodobowej

Prezydent Sopotu ogłosił przetarg na najem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na aptekę całodobową. Miasto zaproponowało preferencyjne stawki czynszu: 1 zł za mkw. plus VAT. Zachęcać ma też lokalizacja - blisko przychodni i pogotowia ratunkowego.

Po tym, jak jedyna jeszcze pracująca całodobowa apteka zrezygnowała z tego trybu funkcjonowania, od listopada w mieście nie ma możliwości odwiedzenia apteki po 22.00. Stąd też decyzja o wynajęciu lokalu miasta, na bardzo preferencyjnych warunkach, z przeznaczeniem na aptekę całodobową.

Nowy najemca musi wziąć na siebie konieczność uzyskania zgody Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego na otwarcie w Sopocie kolejnej apteki. Jeśli nie uzyska wymaganego zezwolenia w terminie 3 miesięcy od daty zawarcia umowy najmu, stanowić to będzie podstawę do rozwiązania umowy najmu bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Umowa najmu zawarta zostanie na czas nieoznaczony. Oprócz czynszu, najemca opłacać będzie na podstawie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych również podatek od nieruchomości. Powierzchnia lokalu  wynosi 219,20 m kw.

Oferty można składać do 5 stycznia 2018 roku do Urzędu Miasta w Sopocie.

Więcej: www.sopot.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH