Milestone Medical rozbudowuje sieci dystrybucji w Europie i USA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gazeta Wyborcza.Biz/rynekaptek.pl   04-09-2015, 11:00

Milestone Medical Inc. prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami w Europie ws. wprowadzenia na rynek systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych - poinformował prezes Leonard Osser.

Firma planuje również nawiązanie współpracy z siecią partnerów w zakresie dystrybucji w USA - podała Gazeta Wyborcza.

Jak powiedział Osser "efektem rozmów z potencjalnymi partnerami było zawarcie w czerwcu z Moss S.p.A, jednym z czołowych dystrybutorów sprzętu diagnostycznego i specjalistycznego sprzętu chirurgicznego we Włoszech, drugiej umowy na wyłączność, dotyczącej sprzedaży systemów znieczulenia zewnątrzoponowego na terenie Włoch. Umowa zawiera zapis o odbiorze minimalnych wielkości zamówień w okresie 3 lat".

Ponadto, w czerwcu firma dostarczyła pierwsze systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego do Trimed Sp.z.o.o., jednego z czołowych dystrybutorów sprzętu diagnostycznego w Polsce.

Firma poczyniła też znaczący postęp w procesie rejestracji urządzeń przez FDA. Obecnie kontynuuje prowadzenie badań klinicznych systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego w kilku ośrodkach badawczych w Stanach Zjednoczonych. Analizy testów potwierdziły skuteczność technologii CompuFlo w zakresie precyzyjnego zlokalizowania obszaru iniekcji tj. przestrzeni zewnątrzoponowej oraz osiągnięcie celu i wytycznych FDA odnośnie prowadzonych badań klinicznych.

Po zakończeniu badań klinicznych i przeprowadzeniu analizy statystycznej badań, planowany jest powrót do finalnego etapu zatwierdzenia urządzenia do obrotu przez FDA.

Więcej: wyborcza.biz

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH