Minister Zdrowia: szczególną uwagę będę poświęcał najmłodszym pacjentom

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   16-01-2018, 12:11

Minister Zdrowia: szczególną uwagę będę poświęcał najmłodszym pacjentom Dr Łukasz Szumowski zapewnia, że szczególną uwagę, jako minister zdrowia, będzie poświęcał bezpieczeństwu najmłodszych pacjentów (Fot. Archiwum)

Zapewnienie jak najlepszych warunków najmłodszym pacjentom jest dla resortu zdrowia bardzo ważne - deklaruje minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Zwrócę szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów. Z ogromnym szacunkiem odnoszę się do wszystkich, którzy na co dzień, z poświęceniem i zaangażowaniem, troszczą się o nich na oddziałach neonatologicznych - zapewnia minister zdrowia.

Jednocześnie podkreśla, że w poprzednim roku, dzięki specustawie, łącznie na sprzęt dla najmłodszych pacjentów Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło niemal 115 mln zł.

Wyjaśnia, że pieniądze te pozwoliły na zakup brakujących urządzeń i wymianę tych zbyt starych, wyeksploatowanych, w ponad pięćdziesięciu oddziałach neonatologicznych. Zakupiono aparaturę monitorującą (np. kardiomonitory, pulsoksymetry), diagnostyczną (np. ultrasonografy, aparaty rentgenowskie, rezonans magnetyczny) oraz leczącą (np. respiratory, inkubatory, aparatury do terapii tlenkiem azotu i do leczniczej hipotermii).

– To właśnie w pierwszych chwilach życia najmłodszych pacjentów poza organizmem mamy oceniamy ich stan, określamy ich potrzeby, diagnozujemy ewentualne nieprawidłowości i dzięki temu, że mamy dostęp do najnowocześniejszych urządzeń, możemy tym nieprawidłowościom przeciwdziałać. – tłumaczy minister zdrowia

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH