Minister zdrowia został dopisany do Rady ds. Innowacyjności

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./MR/rynekaptek.pl   20-01-2016, 10:03

Minister zdrowia został dopisany do Rady ds. Innowacyjności Minister Zdrowia także będzie członkiem Rady ds. Innowacyjności. Fot. Rynek Aptek

11 stycznia br. premier Beata Szydło powołała Radę ds. Innowacyjności. W skład Rady weszli ministrowie kilku resortów. W pierwszym składzie brakło ministra zdrowia, ale został on dopisany dzień później.

Obecny skład Rady ds. Innowacyjności:

Przewodniczący – Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju.

Członkowie:

-     Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

-     Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

-     Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji,

-     Dawid Jackiewicz, Minister Skarbu Państwa,

-     Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia,

-     Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.

Rada ds. Innowacyjności ma być najważniejszym międzyresortowym koordynatorem polityki innowacyjności realizowanej przez rząd, wpisanym na stałe w system administracji publicznej.

Konkurencyjność polskiej gospodarki zależy głównie od inwestycji w innowacje, które – dzięki uruchamianym właśnie mechanizmom – staną się motorem zmian nie tylko technologicznych, ale przede wszystkim społecznych.

Chcemy efektywnie zainwestować ponad 16 mld euro przeznaczonych na innowacje w krajowych i regionalnych programach oraz rodzimego kapitału, aby polskie produkty stały się cenionym i poszukiwanym dobrem na światowych rynkach – czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju.

Pierwszym zadaniem Rady będzie skoordynowanie instrumentów polityki proinnowacyjnej, by zbudować nowe „połączenia neuronowe” pomiędzy strategicznymi programami i instrumentami finansowymi, które dziś nie są ze sobą powiązane.

Następnie, zostanie opracowany system zachęt dla przedsiębiorców i przedstawicieli świata nauki, które mają przyczynić się do wzrostu wydatków przeznaczanych na działalność badawczo-rozwojową.

Dopełnieniem będzie aktywne wpływanie na politykę zamówień publicznych, która uwzględni atrakcyjne rozwiązania, produkty i procesy powstałe w oparciu o wprowadzone instrumenty. Pierwsze efekty pracy zostaną przedstawione za sto dni – informuje MR.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH