Minister Zembala podsumowuje swoją działalność

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./MZ/rynekaptek.pl   12-11-2015, 09:31

Minister Zembala podsumowuje swoją działalność Minister Zembala podsumował okres swojej 5 miesięcznej pracy. Fot. Rynek Aptek

Marian Zembala podsumował swoją działalność na stanowisku ministra zdrowia. Podsumowanie zawiera sprawozdanie z działań podjętych przez ministra zdrowia od 16 czerwca do 10 listopada 2015 r. Jakie ważne działania MZ podjęło dla farmacji?

„Sukcesem resortu zdrowia kierowanego przez Ministra Mariana Zembalę, rządu Premier Ewy Kopacz i polskiego społeczeństwa, także krajowej gospodarki i nauki jest zakończenie w dniu 25 czerwca 2015r., po uprzednich niepowodzeniach, procesu negocjacji strony polskiej z przedstawicielami Komisji Europejskiej w sprawie możliwości wykorzystania środków europejskich w perspektywie 2014–2020” – czytamy w sprawozdaniu.

Minister informuje, że dzięki jego działaniom udało się zasilić obszar zdrowia o kwotę trzykrotnie wyższą niż poprzednia i wynosi ona 12 mld zł.

Sprawozdanie zawiera także informacje o wprowadzonych lub projektowanych aktach prawnych. Obecnie procedowanych jest 112 projektów i 24 ustawy i uchwały Rady Ministrów.

Wśród ustaw znalazły się m. in. ważne dla farmacji akty prawne: 11 września Sejm uchwalił ustawę o produktach biobójczych i o zmianie ustawy o wyrobach medycznych, 25 września o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Minister zdrowia przypomniał o swoich spotkaniach z władzami NRA, podczas których podjęto wspólne inicjatywy, m. in. rozpoczęcie prac nad rządowym projektem ustawy o zawodzie farmaceuty, a także o wzmocnieniu roli farmaceuty w procesie konsultacji i leczenia poprzez wprowadzenie opieki farmaceutycznej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE