Młodzi farmaceuci: czas na nadsyłanie prac

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: farmacjawprzemysle, ms/rynekaptek   07-01-2015, 12:07

Młodzi farmaceuci: czas na nadsyłanie prac Farmacja w przemyśle

Przegląd dorobku naukowego studentów dokonany zostanie w ramach I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej ,,Farmacja w Przemyśle”.

Studenci mogą od 7 stycznia 2015 r. składać aplikacje i nadsyłać prace naukowe w konkursie zorganizowanym w ramach I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej "Farmacja w Przemyśle", która odbędzie się 18 kwietnia 2015 r. Organizatorzy obiecują cenne nagrody.

Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych studenckich prac naukowych, zarówno w aspekcie poznawczym, jak i wdrożeniowo-racjonalizatorskim.

Prawo do udziału w Konkursie posiadają studenci wszystkich lat jednolitych studiów magisterskich oraz studiów I i II stopnia, a  także tegoroczni absolwenci kierunku, „farmacja” oraz kierunków pokrewnych takich jak „technologia chemiczna”, „chemia”, „inżynieria chemiczna”, „biotechnologia” studiujący na polskich uczelniach publicznych.

Przewidziane są dwie kategorie konkursowe:

Kategoria I: 15-minutowe prezentacje multimedialne wyników prowadzonych badań,

Kategoria II: elektroniczne doniesienia plakatowe (5 minutowa prezentacja plakatu w formie elektronicznej), w trzech blokach tematycznych:

Blok 1: chemia kombinatoryczna w poszukiwaniu API, modelowanie molekularne, biologia molekularna i biochemia farmaceutyczna, biotechnologia farmaceutyczna, fitochemia i leki pochodzenia naturalnego, testy in vitro, toksykologia,

Blok 2: materiały i biomateriały, nanotechnologia, polimorfizm i krystalografia, badania preformulacyjne, nowoczesne formy leków – technologia i charakterystyka, badania stabilności i trwałości API i różnych form leków, równoważność i dostępność farmaceutyczna,

Blok 3: farmakologia, farmakokinetyka, farmakogenetyka, badania dostępności biologicznej leków, badania biorównoważności.

Termin nadsyłania abstraktów upływa 1 marca 2015r. o godzinie 23:59.

Organizatorem I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Farmacja w przemyśle” są:

- Studencki Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierii Farmaceutycznej przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (SO ISPE przy UMP);

- Poznańska Sekcja Studencka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Młoda Farmacja (MF Poznań).

Więcej: farmacjawprzemysle

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH