MSW: wymyśl hasło do walki z dopalaczami

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   17-08-2015, 12:51

MSW: wymyśl hasło do walki z dopalaczami Internaci zdecydują, jakie hasło jest najlepsze

Od poniedziałku na profilu akcji "Dopalacze kradną życie" trwa konkurs na najlepsze hasło promujące życie bez uzależnień. Hasło, które zwycięży w głosowaniu internatów, zostanie wykorzystane do nazwania konkursu dla młodzieży na spot antydopalaczowy.

Konkurs na hasło będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy konkursu będą musieli zaproponować hasło promujące życie wolne od uzależnień. Spośród zgłoszonych sloganów, jury konkursu wybierze 5 najlepszych, które następnie wezmą udział w głosowaniu internautów na fanpage'u akcji "Dopalacze Kradną życie".

Hasło, które zdobędzie największą liczbę głosów, zostanie wykorzystane w nazwie organizowanego we wrześniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrębnego konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych promującego życie wolne od uzależnień, w szczególności od dopalaczy. Konkurs będzie skierowany do młodzieży i będzie polegał na nakręceniu spotu w ramach kampanii "Dopalacze kradną życie".

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaproponować hasło promujące życie bez uzależnień i wysłać je na adres: dopalaczekradnazycie@msw.gov.pl. Hasło nie powinno składać się z więcej niż 5 wyrazów. Musi również być zwięzłe, zapadać w pamięć i zachęcać młodych ludzi do tego, by stronili od sięgania po substancje psychoaktywne.

Konkurs rozpoczyna się w poniedziałek. Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedno hasło. Można je nadsyłać do 24 sierpnia. Następnie na profilu akcji "Dopalacze kradną życie" rozpocznie się głosowanie internatów, którzy ostatecznie rozstrzygną o najlepszym haśle na konkurs organizowany przez MSW. Uczestnicy, którzy nadesłali 5 haseł, które wezmą udział w głosowaniu internatów, otrzymają koszulki z logo akcji "Dopalacze kradną życie".

Obydwa konkursy (na hasło i na spot) są organizowane w ramach akcji "Dopalacze kradną życie", która rozpoczęła się 29 lipca od podpisania paktu przeciwko dopalaczom. Celem kampanii jest informowanie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja jest skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Oprócz działań policji, skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, prowadzone są także działania profilaktyczne i kampania społeczna.

Inauguracji kampanii towarzyszyło uruchomienie profilu kampanii "Dopalacze kradną życie" na Facebooku (facebook.com/dopalaczekradnazycie). Są tam publikowane m.in. aktualności dotyczące akcji, informacje o działaniach policji oraz zdjęcia osób, które poparły akcję.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.msw.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH