MZ: artykuł "Wprost" wprowadza pacjentów w błąd

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   27-10-2015, 10:14

MZ: artykuł "Wprost" wprowadza pacjentów w błąd Resort znowu pisze sprostowanie do publikacji

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na stronie internetowej sprostowanie w związku z opublikowanym w tygodniku „Wprost” artykułem pt. „Chora onkologia” dotyczącym pakietu onkologicznego. W ocenie resortu artykuł zawiera informacje wprowadzające pacjentów w błąd.

"Zmiany w leczeniu onkologicznym wprowadzone pakietem onkologicznym zapewniają pacjentom z nowotworami złośliwymi kompleksową opiekę. Stwierdzenie, że karty diagnostyki i leczenia onkologicznego były wydawane tylko pacjentom, u których nowotwór złośliwy został wykryty po 1 stycznia 2015 r., nie jest zgodne z prawdą. Wzór karty wyraźnie dopuszcza możliwość wystawienia jej osobom, u których leczenie onkologiczne rozpoczęło się przed 1 stycznia 2015 r. W ich przypadku kartę wystawiał lekarz prowadzący leczenie w szpitalu - czytamy na stronie MZ.

Ponadto resort zdrowia wyjaśnia, że pakiet uporządkował proces diagnostyki i leczenia. Do 19 października wykonano 28 892 diagnostyk wstępnych (91,4 proc. w terminie) oraz 52 691 diagnostyk pogłębionych (83,9 proc. w terminie). To, zdaniem MZ dowodzi, że prawie wszyscy pacjenci leczeni w ramach szybkiej terapii onkologicznej zostali zdiagnozowani w ustalonym, dziewięciotygodniowym terminie.

Także finansowanie świadczeń onkologicznych zdaniem resortu zostało uporządkowane. Resort pisze: "Pakiet onkologiczny poprawił dostęp pacjentów do leczenia onkologicznego m.in. dzięki zniesieniu limitów na diagnostykę i leczenie nowotworów. To znaczy, że Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za wszystkie wykonane i prawidłowo sprawozdane świadczenia".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH