MZ do pielęgniarek: jak uzyskać uprawnienia do pobierania numerów recept

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   23-12-2015, 15:03

MZ do pielęgniarek: jak uzyskać uprawnienia do pobierania numerów recept MZ o zasadach uzyskania uprawnień dla pielęgniarek

Informacja dla pielęgniarek i położnych w sprawie sposobu postępowania po ukończeniu kursu specjalistycznego z zakresu ordynacji leków i wypisywania recept.

Na stronach internetowych poszczególnych Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia ukazał się Komunikat dla osób uprawnionych do wystawiania recept na leki refundowane, które nie mają umowy z NFZ upoważniającej do wystawiania recept, w którym przedstawiona została procedura postępowania w celu uzyskania uprawnień do pobierania numerów recept dla osób uprawnionych, w tym pielęgniarek i położnych.

Jak informuje resort zdrowia, powyższy komunikat skierowany jest m.in. do pielęgniarek i położnych uprawnionych, z wyłączeniem pielęgniarek i położnych zatrudnionych lub wykonujących zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych.

W przypadku pielęgniarek i położnych zatrudnionych lub wykonujących zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych, uprawnienie to leży po stronie podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń opieki zdrowotnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH