MZ: dużo pieniędzy na zdrowie publiczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   26-10-2016, 11:23

MZ: dużo pieniędzy na zdrowie publiczne Część założeń NPZ będą wdrażały instytuty zdrowia.

140 mln zł na Narodowy Program Zdrowia to ogromne pieniądze, których w zdrowiu publicznym nigdy dotąd nie było, więc chcieliśmy je wydać racjonalnie – przekonuje wiceminister zdrowia, Jarosław Pinkas w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020 został przyjety we wrześniu br. a przetargi na jego realizację roztrzygnięto w październiku.

Wiceminister w wywiadzie wyjaśnia skąd wzięło się opóźnienie we wdrożeniu programu i skąd tak szybkie tempo w roztrzyganiu ofert.

- Musiałem stworzyć program, opisać cele operacyjne i – jako że mam też swoją wizję – dopisałem jeden: edukację w zakresie prokreacji. Natomiast na oferty czekaliśmy dwa tygodnie, podczas gdy są konkursy w polityce zdrowotnej, które mają krótsze terminy: pięć, dziesięć dni.

Piknas odpiera sugestię, że pośpiech wynikał z tego, że niektóre konkursy zostały rozpisane pod konkretne firmy: - To są konkursy prowadzone pod ścisłym nadzorem i o korupcji nie ma mowy, a my nie możemy doprowadzić do zaprzepaszczenia tych środków, tylko musimy zogniskować je na kilku podmiotach, które już od 24 października będą mogły wykonywać zadania.

Dodał, że przedłużając termin na składanie ofert, uniemożliwiłoby to podpisanie umów i realizację zadań merytorycznych.

- Rozpisaliśmy 33 konkursy w obszarze otyłości, psychiatrii, geriatrii, a także działań koordynacyjnych, które będą realizowane już od tego roku, a część z nich będzie kontynuowana w 2017 r. – tłumaczy Pinkas.

Więcej: www.rp,pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH