MZ: firma wznawia dostawy szczepionki Staloral 300

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ŚIA/ rynekaptek.pl   02-06-2016, 10:44

MZ: firma wznawia dostawy szczepionki Staloral 300

Zgodnie z informacją przekazaną przez podmiot odpowiedzialny, szczepionka Staloral 300 obecnie jest już dostępna na rynku - informuje MZ. Kłopoty z dostępnością wynikały z tymczasowego wstrzymania produktu w obrocie.

- Na przełomie roku 2015/2016 odnotowaliśmy zwiększoną ilość zgłoszeń pacjentów, którzy dzwonili do Ministerstwa Zdrowia z informacjami o trudnościach z zakupem tej szczepionki - przyznaje resort zdrowia, w odpowiedzi na zgłoszenie Śląskiej Izby Aptekarskiej, dotyczące skargi pacjenta na niedobór w aptekach szczepionki Staloral 300.

Jak wyjaśnia MZ, podmiot odpowiedzialny, firma Stallergenes, pod koniec 2015 roku poinformował Ministra Zdrowia o tymczasowym wstrzymaniu w obrocie wybranych alergenów w tym Staloralu 300.

Trudności związane z dostępnością do wybranych alergenów firmy Stallergenes wynikały z uwagi przejściowych problemów w prawidłowym funkcjonowaniu wdrożonego nowego systemu informatycznego, wspierającego zarządzanie procesem produkcji i łańcuchem dostaw. Decyzja o tymczasowym wstrzymaniu w obrocie została podjęta przez Francuską Agencję ds. Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych (ANSM).

Z tego powodu tymczasowo została wstrzymana dystrybucja produktów Stallergenes takich jak:

- Alyostal, wyciągi alergenowe, alergeny diagnostyczne do testów skórnych punktowych, roztwór do skórnych prób punktowych, stężenie 100IR/ml lub 100IC/ml,

- Staloral, roztwór do stosowania doustnego i podjęzykowego:, wyciągi alergenowe pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, grzybów, roztoczy kurzu domowego, mieszanki wyciągów alergenowych,

- Staloral 300, roztwór do stosowania podjęzykowego: wyciągi alergenowe pochodzenia roślinnego, roztoczy kurzu domowego, wyciągi alergenowe,

- Phostal, zawiesina do wstrzykiwań: wyciągi alregenowe pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, grzybów, roztoczy kurzu domowego, mieszanki wyciągów alergenowych.

Jednak, jak dodaje resort zdrowia, zgodnie z informacją przekazaną przez podmiot odpowiedzialny szczepionka Staloral 300 mieszanka wyciągów alergenowych, zawiesina do wstrzykiwań, dawka: 300 IR/ml zestaw do leczenia podtrzymującego, w chwili obecnej jest już dostępna na rynku.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH