MZ gotowy do dyskusji o "procentach"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: solidarnosc.org.pl/ rynekaptek.pl   16-05-2016, 10:38

MZ gotowy do dyskusji o "procentach"

Nie ma takiego zagrożenia, że będą zamykane apteki, zwalniani ludzie - mówiła Ewa Warmińska, zastępca dyrektora departamentu polityki lekowej i farmacji Ministerstwa Zdrowia, w związku z zapowiedzią zmian w strukturze właścicielskiej aptek.

Problem rynku aptek i jego ewentualnej regulacji został poruszany podczas posiedzenia zespołu Rady Dialogu Społecznego ds. usług publicznych 11 maja br. - przypomina NSZZ Solidarność.

Przedstawiciele organizacji pracodawców podnosili zagrożenie, jakie - ich zdaniem - niosą za sobą, pomysły, by niemożliwe było przyjmowanie aptek przez podmioty mające w danym województwie ponad 1 proc. rynku oraz by co najmniej 51 proc. udziałów we własności aptek musiało należeć do osoby posiadającej wykształcenie farmaceutyczne.

Jak zaznacza Ewa Warmińska, zastępca dyrektora departamentu polityki lekowej i farmacji Ministerstwa Zdrowia, nie ma takiego zagrożenia, że będą zamykane apteki, zwalniani ludzie. Resort jest otwarty na dyskusję, ale to sami aptekarze wskazali niewłaściwe praktyki na rynku, chociażby te dotyczące wywozu przez prowadzących apteki leków z Polski, przez co stawały się one niedostępne dla pacjentów.

Debata na ten temat ma być kontynuowana przez partnerów społecznych, także w resorcie zdrowia.

Więcej: www.solidarnosc.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH