MZ: na podwyżki dla wszystkich nas nie stać

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   10-11-2015, 12:54

MZ: na podwyżki dla wszystkich nas nie stać Minister zdrowia uzasadnia, dlaczego podwyżki dostały tylko pielęgniarki

Resort zdrowia przeprowadził analizy, które wykazały, że równoczesne podniesienie płac dla pielęgniarek i położnych oraz pozostałych pracowników medycznych nie jest możliwe z uwagi na ryzyko dla stanu finansów - pisze minister zdrowia.

- Poziom wynagrodzeń również pozostałych grup zawodowych jest przedmiotem stałego monitorowania, zaś zgłaszane – miedzy innymi w trakcie spotkań w Ministerstwie Zdrowia - postulaty płacowe dotyczące objęcia podwyżkami grup zawodowych innych niż pielęgniarki i położne były przedmiotem obrad Kolegium Ministra Zdrowia - odpowiada minister, w odpowiedzi na pismo przekazane w trakcie zgromadzenia publicznego przed gmachem Ministerstwa Zdrowia (12 października br.).

W ten sposób odnosi się do postulatów innych pracowników systemu ochrony zdrowia, którzy chcieli otrzymać podwyżki pensji, tak jak stało się to w przypadku pielęgniarek i położnych. W tej sprawie wypowiadał się też m.in. wiceprezes NRA, Marek Jędrzejczak, wskazując na potrzebę wzrostu wynagrodzeń wśród pracowników aptek szpitalnych.

- W podmiotach leczniczych (bez praktyk) zatrudnionych jest ponad 95 tysięcy osób wykonujących zawody medyczne inne niż zawód lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki i położnej, co w przypadku podniesienia wynagrodzeń dla tej grupy wiązałoby się ze znacznymi kosztami łącznymi nieznajdującymi obecnie pokrycia w publicznych środkach finansowych - odpowiedział minister zdrowia.

Dodał: - Obecne kierownictwo Ministerstwa Zdrowia rozpoczęło rozmowy z przedstawicielami pracowników wykonujących inne zawody medyczne, ale wypracowanie rozwiązań zadowalających obie strony nie było możliwe w okresie do wyborów parlamentarnych. W związku z tym osiągnięcie ostatecznego kompromisu z tymi grupami zawodowymi powinno być priorytetem w kolejnej kadencji rządu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH