MZ: nowy wiceminister nominowany

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   12-01-2016, 10:17

MZ: nowy wiceminister nominowany Wiceminister Marek Tombarkiewicz był szefem SPZZOZ w Staszowie. Fot. arch. szpitalstaszow.pl

7 stycznia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wręczył Markowi Tombarkiewiczowi nominację na podsekretarza stanu.

Wiceminister Tombarkiewicz jest doktorem nauk medycznych, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii, a także specjalistą medycyny ratunkowej.

Marek Tombarkiewicz w myśl zarządzenia ministra jest członkiem Komitetu ds. Europejskich. Jest przewodniczącym Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Zdrowia. Tombarkiewicz nadzoruje m.in. Departament Pielęgniarek i Położnych, Departament Spraw Obronnych, Zarządzania kryzysowego, Ratownictwa Medycznego i Ochrony Informacji Niejawnych, a także Departament Współpracy Międzynarodowej.

W latach 2001 – 2007 r. był ordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Końskich. Od 2006 r. pełnił funkcję pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego ds. Medycyny Ratunkowej (do 2008 r.) i konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej (do 2016 r.). W 2007 r. został dyrektorem naczelnym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie. W latach 1999 – 2001 był w tej placówce zastępcą ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH