MZ o połączeniu departamentów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   19-04-2016, 14:07

MZ o połączeniu departamentów

Resort zdrowia planuje zmiany organizacyjne. Departament Funduszy Europejskich zostanie połączony z Departamentem Infrastruktury i e-Zdrowia.

"Utworzenie nowej komórki organizacyjnej wynika z pilnej potrzeby zrestrukturyzowania i dostosowania działalności Ministerstwa do zadań wynikających ze zmiany roli w obszarze wdrażania projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz potrzebą konsolidacji zagadnień prawnych, organizacyjnych i projektowych w obszarze funduszy europejskich i e-zdrowia" - uzasadnia zmiany MZ.

Mając na uwadze m.in. takie zadania jak: koordynowanie i realizowanie zadań związanych z prowadzeniem krajowej polityki rozwoju w zakresie dotyczącym ochrony zdrowia z uwzględnieniem działań i dokumentów na poziomie europejskim powiązanych z wymienionym obszarem zarządzania strategicznego, koordynowanie i realizowanie zadań dotyczących systemu informacji w ochronie zdrowia, w tym sporządzanie analiz i opinii oraz inicjowanie nowych rozwiązań oraz koordynowanie spraw dotyczących rejestrów medycznych mieszczą się one w zakresie działu „zdrowie”, w szczególności w zakresie kwestii dotyczących ochrony zdrowia i zasad organizacji opieki zdrowotnej.

W strukturze ministerstwa ubędzie zatem komórek organizacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE