MZ o realizacji recept na preparat antykoncepcyjny

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DIA/ŁS/rynekatpek.pl   19-12-2014, 16:10

MZ o realizacji recept na preparat antykoncepcyjny MZ odpowiedziało farmaceucie w sprawie realizacji recept na Microgynon (fot. Fotolia/PTWP)

Microgynon jest lekiem refundowanym we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Wątpliwości miał jeden z farmaceutów z woj. warmińsko-mazurskiego.  W odpowiedzi na pytanie, resort zdrowia poinformował, że zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 października 2014 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. UR. Min. Zdrow. 14.71) Microgynon jest lekiem refundowanym we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji

Zgodnie z § 8 ust. 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2014 r. w sprawie recept lekarskich (Dz. U. z 2014 r. poz. 319), osoba uprawniona może wystawić do 12 recept na następujące po sobie okresy stosowania nieprzekraczające łącznie 360 dni stosowania, z tym zastrzeżeniem, że na jednej recepcie nie można przepisać leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego na więcej niż 120 dni stosowania.

- Należy zastosować §18 ust. 1 pkt 3 powyższego rozporządzenia, który stanowi, że refundowane leki wydaje się w ilości przeznaczonej do maksymalnie 120 — dniowego stosowania wyliczonego na podstawie podanego na recepcie sposobu dawkowania – informuje MZ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH