MZ: obrady nad nowelą ustawy refundacyjnej w listopadzie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   06-09-2016, 11:40

MZ: obrady nad nowelą ustawy refundacyjnej w listopadzie Ministerstwo ma nadzieję, że cała nowela zacznie obowiązywać od początku 2017 r.

Liczę na to, że już w listopadzie nowelizacja ustawy refundacyjnej trafi pod obrady Sejmu, a to oznacza, że ustawa może obowiązywać już od początku nowego roku - powiedział wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz.

- Za kilka dni spotkamy się w wąskim gronie z panem ministrem, gdzie będziemy ustalać ostateczną wersję uzgodnień resortowych dotyczących ustawy. Liczymy, że ostateczny tekst pojawi się do końca września. Następnie projekt powinien trafić do konsultacji, które potrwają co najmniej 30 dni  - tłumaczył wiceminister zdrowia podczas debaty poświęconej refundacji leków stosowanych w chorobach rzadkich. 

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, ostateczny kształt  ustawy refundacyjnej może stać się szansą dla chorych cierpiących na te schorzenia. 

Obecnie tzw. leki sieroce, czyli wykorzystywane przy leczeniu chorób statystycznie rzadkich, muszą konkurować na takich samych zasadach z lekami stosowanymi przy schorzeniach występujących powszechnie. 

Jedynym kryterium wytwarzania takich leków i ich refundacji jest opłacalność, a to uniemożliwia zarówno podejmowanie decyzji jak też skuteczne leczenie. Nowelizacja ma to zmienić.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH