MZ: projekt e-Zdrowie ma być ukończony do 2019 roku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   16-01-2017, 13:09

MZ: projekt e-Zdrowie ma być ukończony do 2019 roku Budowa systemu „e-Zdrowie” ma być zakończona w 2019 roku

Resort zdrowia zamierza reaktywować budowę centralnego systemu informatyzacji zdrowia. Każdy pacjent będzie miał dostęp do historii swojej choroby, a także możliwość odbioru leków z kodem, który otrzyma na pośrednictwem SMS.

Prace nad projektem „e- Zdrowie” miały zakończyć się pod koniec 2015 roku. Mimo, że ukończono kilka funkcjonalności, np. model e-recepty, to przedsięwzięcie okazało się klapą – czytamy na stronie DGP.

Jednak według ostatnich założeń, projekt ma być wznowiony i ukończony do 2019 roku.

Jak czytamy na portalu, założeniem systemu „e- Zdrowie” jest dostęp każdego pacjenta, poprzez konto internetowe, do historii choroby, ostatnich wizyt u lekarza, skierowań do specjalisty, a także do takich informacji jak leki na receptę, które zostały przepisane choremu.

Dostęp do konta może mieć także lekarz, który otrzyma upoważnienie od pacjenta. Bonusem całego systemu ma być także wymiana informacji między placówkami zdrowia, internetowe zapisy do lekarza oraz odbiór leków z kodem, który przyjdzie SMS-em.

Projekt, który ma kosztować 245 mln zł, będzie finansowany w ramach drugiej osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, czyli dotacji unijnych przeznaczonych na informatyzację.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH