MZ: przepisy nie określają terminu na wyłonienie szefa GIF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MM/rynekaptek.pl   12-04-2017, 13:10

MZ: przepisy nie określają terminu na wyłonienie szefa GIF Trwa wakat na stanowisku Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Powołanie kandydata na stanowisko GIF należy do kompetencji prezesa Rady Ministrów, jednak przepisy prawa nie określają terminu, w jakim przedmiotowe powołanie powinno nastąpić - informuje nas Milena Kruszewska, rzecznik resortu zdrowia.

Od momentu ustąpienia Zofii Ulz ze stanowiska Głównego Inspektora Farmaceutycznego w październiku 2015 roku, do chwili obecnej nie został rozstrzygnięty konkursu na szefa Inspektoratu. Od 1 listopada 2015 r. obowiązki te sprawuje Zbigniewowi Niewójt, który znajduje się w gronie oficjalnych kandydatów na to stanowisko.

W wyniku trzeciego konkursu, ogłoszonego pod koniec lipca 2016 roku, minister zdrowia wskazał też na Małgorzatę Karpińską-Magnuszewską i Małgorzatę Szelachowską.

Czy po przyjęciu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpi w najbliższym czasie?

Rzecznika MZ, Milena Kruszewska poinformowała, że na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, powołanie kandydata na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego należy do kompetencji prezesa Rady Ministrów, „jednak przepisy prawa nie określają terminu, w jakim przedmiotowe powołanie powinno nastąpić.”

Szef GIF jest powoływany i odwoływany przez prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw zdrowia. Wybór szefa Inspekcji obywa się na podstawie konkursu ogłaszanego przez ministra zdrowia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

8-10 marca 2018 • Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH