MZ przypomina o systemie monitorowania kształcenia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   28-04-2016, 11:41

MZ przypomina o systemie monitorowania kształcenia

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że od 1 maja br. uruchomiony zostanie elektroniczny system monitorowania kształcenia farmaceutów oraz diagnostów laboratoryjnych, zobowiązując ww. pracowników medycznych do korzystania z tego systemu.

SMK wprowadza istotną zmianę związaną z przejściem z papierowej do elektronicznej formuły ewidencji procesu kształcenia.

Gromadzone w SMK informacje umożliwią podmiotom zaangażowanym w proces kształcenia podyplomowego kadr medycznych skuteczną organizację, planowanie i monitorowanie tego procesu, prowadzenie analiz dotyczących zapotrzebowania w zakresie kadr medycznych w systemie ochrony zdrowia oraz ocenę jakości i skuteczności kształcenia.

Celem systemu jest usprawnienie procesów biznesowych związanych z dostępem do informacji o stanie zasobów kadry pracowników medycznych z uwzględnieniem wieku, specjalizacji, stażu, kursów doszkalających.

Dla pozostałych grup zawodowych, czyli lekarzy i lekarzy dentystów oraz pielęgniarek i położnych, System udostępniony zostanie z dniem 1 maja 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH